Cooler Master MasterLIquid ML240L V2 RGB CPU Liquid Cooler,New Gen Dual Chamber, LGA1700 Support 12th Gen
-
100 JOD+ Free delivery
-
Pick Up from Store
| Cooling Specifications | |
|---|---|
| CPU Socket Compatibility | LGA1700 LGA2066 LGA2011-v3 LGA2011 LGA1200 LGA1151 LGA1150 LGA1155 LGA1156 AM4 AM3+ AM3 AM2+ AM2 FM2+ FM2 FM1 |
| Radiator Material | Aluminum |
| Radiator Dimensions | 277 x 119.6 x 27mm / 10.9 x 4.7 x 1.1 inch |
| Fan Dimensions | 120 x 120 x 25 mm (4.7 x 4.7 x 1") |
| Fan Speed | 650 ~ 2000 RPM (PWM) ± 10% |
| Fan Noise Level | 6 ~ 30 dBA |
| Fan Connector | 4-Pin (PWM |
| Pump Dimensions | 80.3 x 76 x 42.2 mm / 3.2 x 3.0 x 1.7" |
| Pump Noise Level | < 15 dBA |
| Pump Connector | 3-Pin |
| Warranty | 1.Year |
Call Us
Contact our PC sales team by phone. We are open Saturday - Thursday 09:00 AM - 5:00 PM and Thursday 9:00 AM - 3:00 PM.
(06) 569 2390
(+962) 79 590 9745
Email Us
Send our PC sales team an email and we will get back to you as soon as we can.
Related products
People Also Bought
Cooler Master MWE 450 450w 80 PLUS White MasterWatt Lite Power Supply
JOD 45.00 JOD 39.00
Out Of Stock
Out Of Stock
TEAMGROUP T-Force Delta RGB Single 8GB 3200MHz CL16 DDR4 Desktop Memory - Black
JOD 45.00 JOD 35.00
Out Of Stock
Out Of Stock











