Dell Latitude 5300 FHD 13.3" Touch Business Laptop, Intel® Core™ i5-8265U, 8GB DDR4 RAM, 256GB SSD M.2 NVMe
JOD 529.00
JOD 489.00
You save JOD 40.00
- Availability:
- Out Of Stock
- Product Code:
- latitude 5300
- Brand:
- Dell
-
100 JOD+ Free delivery
-
Pick Up from Store
| Processor | |
|---|---|
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Generation | 8th Generation |
| Processor Family | I5-8265U |
| Processor Cache | 6MB Cache |
| Processor Cores | 4 Cores |
| Processor Threads | 8 Threads |
| Memory | |
| Memory Size | 8GB |
| Memory Type | DDR4 |
| Storage | |
| Storage Technology | M.2 256GB PCIe NVMe |
| Graphic Chip-set | |
| Graphic Chip-set Model | Intel UHD 620 Graphics |
| Graphic Memory Size | shared |
| Display | |
| Display Size | 13.3" |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 FHD IPS TOUCH |
| Operating System | |
| Included Operating System | Windows 10 Home 64bit English |
| Other Features | |
| Color | Black |
| Battery Cells & Capacity | 4 Cell 60Whr Long Life Battery |
| Product Warranty | |
| Warranty | 1 Year warranty |
Call Us
Contact our PC sales team by phone. We are open Saturday - Thursday 09:00 AM - 5:00 PM and Thursday 9:00 AM - 3:00 PM.
(06) 569 2390
(+962) 79 590 9745
Email Us
Send our PC sales team an email and we will get back to you as soon as we can.
Related products
People Also Bought
AMD Ryzen™ 5 3600 6-Cores Up to 4.2GHz
JOD 169.00
Out Of Stock
ASUS PRIME B450M-K AMD AM4 mATX Motherboard
JOD 75.00 JOD 65.00
Out Of Stock
Cooler Master MWE 550 550w 80 PLUS White MasterWatt Lite Power Supply
JOD 55.00 JOD 45.00
Out Of Stock
Kingston NV1 500GB M.2 NVMe PCIe SSD Ideal for laptops & Small Form Factor PCs
JOD 35.00 JOD 29.00
Out Of Stock
Out Of Stock










