Gigabyte AORUS GeForce RTX™ 2080 Ti XTREME WATERFORCE 11G
JOD 1,249.00
- Availability:
- Out Of Stock
- Product Code:
- GeForce RTX™ 2080 Ti WATERFORCE
- Brand:
- Gigabyte
-
100 JOD+ Free delivery
-
Pick Up from Store
| Graphics Card Specifications | |
|---|---|
| Graphics Engine | NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti |
| Bus Standard | PCI Express 3.0 |
| OpenGL | OpenGL 4.5 |
| Video Memory | GDDR6 11GB |
| Engine Clock | 1770 MHz (Reference Card: 1545 MHz) |
| CUDA Core | 4352 |
| Memory Clock | 14140 MHz |
| Memory Interface | 352-bit |
| Resolution | 7680x4320@60Hz |
| Interface | DisplayPort 1.4 *3HDMI 2.0b *3USB Type-C TM (support VirtualLinkTM) *1 |
| Warranty | 1 Year warranty |
Call Us
Contact our PC sales team by phone. We are open Saturday - Thursday 09:00 AM - 5:00 PM and Thursday 9:00 AM - 3:00 PM.
(06) 569 2390
(+962) 79 590 9745
Email Us
Send our PC sales team an email and we will get back to you as soon as we can.
Related products
People Also Bought
AIGO DARKFLASH FLEX 900, RGB PREMIUM GAMING MOUSE PAD, 900X400X4.5mm
JOD 18.00 JOD 15.00
Out Of Stock
AMD Ryzen™ 5 3600X 6-Cores Up to 4.4GHz
JOD 219.00 JOD 199.00
Out Of Stock
AMD Ryzen™ 7 3700X 8-Cores Up to 4.4GHz
JOD 299.00
Out Of Stock
AORUS LIQUID COOLER 240, All-in-one Liquid Cooler with Circular LCD Display, RGB Fusion 2.0
JOD 189.00 JOD 169.00
Out Of Stock
ASUS ROG STRIX B450-F GAMING AMD AM4 B450 ATX gaming motherboard with DDR4 4400MHz support
JOD 119.00
Out Of Stock

-70x70.jpeg)











