GIGABYTE AORUS GeForce RTX 3090 MASTER 24G GDDR6X - Graphics Card
-
100 JOD+ Free delivery
-
Pick Up from Store
| Graphics Card Specifications | |
|---|---|
| Graphics Engine | GeForce RTX 3090 24GB |
| Bus Standard | PCI-E 4.0 x 16 |
| OpenGL | 4.6 |
| Video Memory | GDDR6X 24GB |
| Engine Clock | 1785 MHz (Reference Card: 1695 MHz) |
| CUDA Core | 10496 |
| Memory Clock | 19500 MHz |
| Memory Interface | 384 bit |
Call Us
Contact our PC sales team by phone. We are open Saturday - Thursday 09:00 AM - 5:00 PM and Thursday 9:00 AM - 3:00 PM.
(06) 569 2390
(+962) 79 590 9745
Email Us
Send our PC sales team an email and we will get back to you as soon as we can.
Related products
People Also Bought
AMD Ryzen™ 5 3500X 6-Cores 6 Threads Up to 4.1GHz CPU Processor
JOD 79.00 JOD 69.00
Out Of Stock
AMD Ryzen™ 5 3600 6-Cores Up to 4.2GHz
JOD 169.00
Out Of Stock
GIGABYTE AORUS RGB Memory DDR4 16GB (2x8GB) 3600MHz
JOD 105.00 JOD 95.00
Out Of Stock
Out Of Stock










