GIGABYTE AORUS GeForce RTX 4070 MASTER 12GB GDDR6X - Graphics Card
JOD 619.00
JOD 599.00
You save JOD 20.00
- Availability:
- Out Of Stock
- Product Code:
- GV-N4070AORUS M-12GD
- Brand:
- Gigabyte
-
100 JOD+ Free delivery
-
Pick Up from Store
| Graphics Card Specifications | |
|---|---|
| Graphics Engine | GeForce RTX 4070 |
| Bus Standard | PCI-E 4.0 |
| OpenGL | 4.6 |
| Video Memory | GDDR6X 12GB |
| Engine Clock | 2595 MHz (Reference Card: 2475 MHz) |
| CUDA Core | 5888 |
| Memory Clock | 21 Gbps |
| Memory Interface | 192 bit |
| Interface | DisplayPort 1.4a *3HDMI 2.1a *1 |
| Recommended PSU | 700W |
| Power Connectors | 16 pin*1 |
Call Us
Contact our PC sales team by phone. We are open Saturday - Thursday 09:00 AM - 5:00 PM and Thursday 9:00 AM - 3:00 PM.
(06) 569 2390
(+962) 79 590 9745
Email Us
Send our PC sales team an email and we will get back to you as soon as we can.
Related products
People Also Bought
ASROCK Z390 Pro4 Dual M.2 ATX Motherboard LGA1151
JOD 119.00 JOD 99.00
Out Of Stock
ASUS Prime Z390-A LGA 1151 ATX Motherboard
JOD 169.00
Out Of Stock
ASUS Prime Z390-P LGA 1151 ATX Motherboard
JOD 139.00 JOD 129.00
Out Of Stock
Asus TUF Z390-PLUS GAMING Intel Z390 Motherboard
JOD 169.00 JOD 149.00
Out Of Stock













