GIGABYTE GeForce® GT 710 GDDR5 2GB DVI-D/ HDMI/ D-SUB
-
100 JOD+ Free delivery
-
Pick Up from Store
| Graphics Card Specifications | |
|---|---|
| Graphics Engine | NVIDIA GeForce GT 710 |
| Bus Standard | PCI Express 2.0 |
| OpenGL | OpenGL 4.5 |
| Video Memory | 2GB GDDR5 |
| Engine Clock | 954 MHz |
| CUDA Core | 192 |
| Memory Clock | 5012 MHz |
| Memory Interface | 64-bit |
| Interface | Dual-Link DVI-D *1HDMI *1D-SUB *1 |
| Maximum Display Support | 3 |
| NVlink/ Crossfire Support | No |
| Recommended PSU | 300w |
| Warranty | 1 Year warranty |
Call Us
Contact our PC sales team by phone. We are open Saturday - Thursday 09:00 AM - 5:00 PM and Thursday 9:00 AM - 3:00 PM.
(06) 569 2390
(+962) 79 590 9745
Email Us
Send our PC sales team an email and we will get back to you as soon as we can.
Related products
People Also Bought
COOLER MASTER ELV8 GPU HOLDER BRACE WITH ARGB LIGHTING
JOD 25.00 JOD 20.00
Out Of Stock
Out Of Stock
Cooler Master MASTERFAN MF120 Halo 3in1 ARGB - Black
JOD 49.00 JOD 45.00
Out Of Stock
Cooler Master MasterLiquid ML240 ILLUSION ARGB CPU Liquid Cooler,New 3RD GEN Dual Chamber Pump,MF120 Halo ARGB,LGA1700 Support 12th Gen
JOD 119.00 JOD 99.00
Out Of Stock
Out Of Stock












