GIGABYTE GeForce® GTX 1650 DDR6 EAGLE OC 4GB
-
100 JOD+ Free delivery
-
Pick Up from Store
| Graphics Card Specifications | |
|---|---|
| Graphics Engine | GeForce® GTX 1650 |
| Bus Standard | 128 bit |
| OpenGL | OpenGL 4.5 |
| Video Memory | GDDR6 4GB |
| Engine Clock | 1815 MHz (Reference Card: 1590 MHz) |
| CUDA Core | 896 |
| Memory Clock | 12000 MHz |
| Memory Interface | 128 bit |
| Resolution | 7680x4320@60Hz |
| Interface | DisplayPort 1.4 *1HDMI 2.0b *1DVI-D *1 |
| Warranty | 1 Year warranty |
Call Us
Contact our PC sales team by phone. We are open Saturday - Thursday 09:00 AM - 5:00 PM and Thursday 9:00 AM - 3:00 PM.
(06) 569 2390
(+962) 79 590 9745
Email Us
Send our PC sales team an email and we will get back to you as soon as we can.
Related products
People Also Bought
Out Of Stock
HyperX Fury 8GB DDR4 3600MHz RGB Desktop Memory
JOD 45.00 JOD 40.00
Out Of Stock
MSI AMD RYZEN B450M MORTAR MAX Gaming Motherboard
JOD 99.00 JOD 85.00
Out Of Stock
MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO GDDR6 8GB (LHR) - Graphics Card
JOD 999.00 JOD 699.00
Out Of Stock










