GIGABYTE GeForce RTX 3050 WINDFORCE OC 6GB GDDR6 - Graphics Card (No Power Connectors)
-
100 JOD+ Free delivery
-
Pick Up from Store
| Graphics Card Specifications | |
|---|---|
| Graphics Engine | GeForce RTX 3050 |
| Bus Standard | PCI-E 4.0 x 16 |
| OpenGL | OpenGL 4.6 |
| Video Memory | 6GB GDDR6 |
| Engine Clock | 1477 MHz (Reference Card: 1470 MHz) |
| CUDA Core | 2304 |
| Memory Clock | 14000 MHz |
| Interface | DP1.4a*2 HDMI 2.1*2 |
| Recommended PSU | 300W |
| Power Connectors | N/A |
| Warranty | 1 Year |
Call Us
Contact our PC sales team by phone. We are open Saturday - Thursday 09:00 AM - 5:00 PM and Thursday 9:00 AM - 3:00 PM.
(06) 569 2390
(+962) 79 590 9745
Email Us
Send our PC sales team an email and we will get back to you as soon as we can.
Related products
People Also Bought
ABKONCORE H250X Premium 4x120mm Fixed Spectrum Colors Fan Tempered Glass Mid Tower& Front Full Mesh Design Case
JOD 45.00 JOD 39.00
Out Of Stock
ASROCK AMD B550M-HDV /M.2 ATX Motherboard
JOD 89.00 JOD 79.00
Out Of Stock
ASUS PRIME B450M-K AMD AM4 mATX Motherboard
JOD 75.00 JOD 65.00
Out Of Stock
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING AMD AM4 B550 ATX gaming motherboard
JOD 179.00 JOD 169.00
Out Of Stock
Asus rog strix GeForce GTX 1650 Advanced Edition 4GB GDDR5
JOD 189.00 JOD 179.00
Out Of Stock











