GIGABYTE GeForce RTX 4060 EAGLE OC ICE 8GB GDDR6 - Graphics Card
-
100 JOD+ Free delivery
-
Pick Up from Store
| Graphics Card Specifications | |
|---|---|
| Graphics Engine | GeForce RTX 4060 |
| Bus Standard | PCI-E 4.0 |
| OpenGL | 4.6 |
| Video Memory | GDDR6 8GB |
| Engine Clock | 2505 MHz (Reference card: 2460 MHz) |
| CUDA Core | 3072 |
| Memory Clock | 17 Gbps |
| Memory Interface | 128-bit |
| Interface | DisplayPort 1.4a *2 HDMI 2.1a *2 |
| Recommended PSU | 450W |
| Power Connectors | 8 pin*1 |
Call Us
Contact our PC sales team by phone. We are open Saturday - Thursday 09:00 AM - 5:00 PM and Thursday 9:00 AM - 3:00 PM.
(06) 569 2390
(+962) 79 590 9745
Email Us
Send our PC sales team an email and we will get back to you as soon as we can.
Related products
People Also Bought
AMD Ryzen™ 5 3500X 6-Cores 6 Threads Up to 4.1GHz CPU Processor
JOD 79.00 JOD 69.00
Out Of Stock
Out Of Stock
Samsung Odyssey 24'' CRG5 144Hz 4Ms Curved FHD Gaming Monitor W/ AMD Radeon FreeSync™
JOD 139.00 JOD 129.00
Out Of Stock
Samsung S3 Essential (C310) 24" Full-HD, IPS Flat Monitor, 75HZ, AMD FreeSync, 5MS (GTG), Borderless Design
JOD 99.00 JOD 69.00
Out Of Stock












