GIGABYTE GeForce RTX 4080 AERO OC 16GB GDDR6X, WINDFORCE Cooling System - Graphics Card
JOD 1,199.00
JOD 1,049.00
You save JOD 150.00
- Availability:
- Out Of Stock
- Product Code:
- GV-N4080AERO OC-16GD
- Brand:
- Gigabyte
-
100 JOD+ Free delivery
-
Pick Up from Store
| Graphics Card Specifications | |
|---|---|
| Graphics Engine | GeForce RTX 4080 |
| Bus Standard | PCI-E 4.0 |
| OpenGL | 4.6 |
| Video Memory | GDDR6X 16GB |
| Engine Clock | 2535 MHz (Reference Card: 2505 MHz) |
| CUDA Core | 9728 |
| Memory Clock | 22.4 Gbps |
| Memory Interface | 256 bit |
| Interface | DisplayPort 1.4a *3HDMI 2.1*1 |
| Recommended PSU | 850W |
| Power Connectors | 16 pin*1 |
Call Us
Contact our PC sales team by phone. We are open Saturday - Thursday 09:00 AM - 5:00 PM and Thursday 9:00 AM - 3:00 PM.
(06) 569 2390
(+962) 79 590 9745
Email Us
Send our PC sales team an email and we will get back to you as soon as we can.
Related products
People Also Bought
ABKONCORE H450X Fixed Spectrum Colors Front 3X 140mm Fan &120mm Rear Fixed Spectrum Fan Tempered Glass Case
JOD 55.00 JOD 49.00
Out Of Stock
AMD Ryzen™ 5 3500X 6-Cores 6 Threads Up to 4.1GHz CPU Processor
JOD 79.00 JOD 69.00
Out Of Stock
Out Of Stock
ASUS TUF GAMING Z490-PLUS LGA 1200 ATX motherboard with M.2, 14 DrMOS power stages
JOD 179.00 JOD 169.00
Out Of Stock
Out Of Stock














