GIGABYTE GeForce RTX 5070 Ti GAMING OC 16GB GDDR7- Graphics Card
JOD 879.00
JOD 799.00
You save JOD 80.00
- Availability:
- Out Of Stock
- Product Code:
- GV-N507TGAMING OC-16GD
- Brand:
- Gigabyte
-
100 JOD+ Free delivery
-
Pick Up from Store
| Graphics Card Specifications | |
|---|---|
| Graphics Engine | GeForce RTX 5070 Ti |
| Bus Standard | PCI-E 5.0 |
| OpenGL | 4.6 |
| Video Memory | GDDR7 16GB |
| Engine Clock | 2588 MHz (Reference: 2452 MHz) |
| CUDA Core | 8960 |
| Memory Clock | 28 Gbps |
| Memory Interface | 256 bit |
| Interface | DisplayPort 2.1a x3 HDMI 2.1b x1 |
| Recommended PSU | 750W |
| Power Connectors | 16 pin*1 |
Call Us
Contact our PC sales team by phone. We are open Saturday - Thursday 09:00 AM - 5:00 PM and Thursday 9:00 AM - 3:00 PM.
(06) 569 2390
(+962) 79 590 9745
Email Us
Send our PC sales team an email and we will get back to you as soon as we can.
Related products
People Also Bought
ABKONCORE H250X Premium 4x120mm Fixed Spectrum Colors Fan Tempered Glass Mid Tower& Front Full Mesh Design Case
JOD 45.00 JOD 39.00
Out Of Stock
ABKONCORE T250 Premium 4x120mm IRIS Fixed Spectrum Colors Fan Tempered Glass Mid Tower Case
JOD 45.00 JOD 39.00
Out Of Stock
Out Of Stock











