HP 15-dy2091wm,15.6 HD, 11th Generation Intel(R) Core( TM) i3-1115G4 up to 4.1 GHz, 8GB DDR4, 256GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD, Intel® UHD Graphics - Silver Laptop
JOD 339.00
JOD 259.00
You save JOD 80.00
- Availability:
- Out Of Stock
- Product Code:
- HP 15-dy2091wm
- Brand:
- HP
-
100 JOD+ Free delivery
-
Pick Up from Store
| Processor | |
|---|---|
| Processor Type | Core i3 |
| Processor Generation | 11th Generation |
| Processor Family | i3-1115G4 |
| Processor Speed | up to 4.1 GHz |
| Processor Cache | 6MB |
| Processor Cores | 2 Cores |
| Processor Threads | 4 Threads |
| Memory | |
| Memory Size | 8GB (2 x 4 GB) |
| Memory Type | DDR4 |
| Number of Memory Slot | 2 |
| Memory Bus Speed | 2666MHz |
| Storage | |
| Storage Technology | SSD |
| Storage Capacity | 256GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD |
| Graphic Chip-set | |
| Graphic Manufacturer | INTEL |
| Graphic Chip-set Model | Integrated Intel® UHD Graphics |
| Graphic Memory Type | Shared Memory |
| Display | |
| Display Size | 15.6" |
| Panel Type | TN |
| Screen Resolution | 15.6" diagonal HD (1366 x 768) micro-edge BrightView 250 nits 45% NTSC |
| Inputs & Outputs | |
| Ports | 1 SuperSpeed USB Type-C® 5Gbps signaling rate2 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate1 HDMI 1.4b1 AC smart pin headphone/microphone combo |
| Audio | Dual speakers Stereo speakers |
| Camera | HP True Vision 720p HD camera with integrated dual array digital microphones |
| Keyboard | Internal Qwerty Non Backlit Keyboard with numeric Keypad |
| Operating System | |
| Included Operating System | Windows 10 Home (11 Upgradeable) |
| Other Features | |
| Color | Silver |
| Battery Cells & Capacity | 3-cell 41 Wh Li-ion |
| Product Warranty | |
| Warranty | 1 Year |
Call Us
Contact our PC sales team by phone. We are open Saturday - Thursday 09:00 AM - 5:00 PM and Thursday 9:00 AM - 3:00 PM.
(06) 569 2390
(+962) 79 590 9745
Email Us
Send our PC sales team an email and we will get back to you as soon as we can.






