INTEL CORE I3 10100F // GTX 1630 4GB // 8GB RAM - PC Build
-
100 JOD+ Free delivery
-
Pick Up from Store
| Components | |
|---|---|
| Processor | INTEL CORE I3 10100F UP TO 4.3GHZ |
| Motherboard | H510M Motherboard |
| Graphics Card | Nvidia GeForce GTX 1630 4GB |
| Memory | KingSton Fury Beast RGB Single 8GB DDR4 3200MT/s |
| SSD | KINGSTON A400 SSD SATA 2.5 240GB |
| Power Supply | FSP HYPER K Series HYPER K 600W 80+ high |
| Case | Cooler Master MasterBox K500 ARGB |
| Cooling | INTEL STOCK FAN |
Call Us
Contact our PC sales team by phone. We are open Saturday - Thursday 09:00 AM - 5:00 PM and Thursday 9:00 AM - 3:00 PM.
(06) 569 2390
(+962) 79 590 9745
Email Us
Send our PC sales team an email and we will get back to you as soon as we can.
Related products
INTEL CORE i5 12400F // RTX 5060 Ti 8GB // 16GB RAM - Custom Build
JOD 869.00 JOD 859.00
INTEL CORE i5 12400F // RTX 3050 8GB // 8GB RAM DDR4 - Custom Build
JOD 589.00 JOD 559.00
AMD RYZEN 7 7800X3D // RTX 5070 Ti 16GB // 32GB RAM - PC Build
JOD 2,249.00 JOD 2,149.00
INTEL CORE i9 14900KF // RTX 5080 16GB // DDR5 32GB RAM - Custom Build
JOD 2,849.00 JOD 2,749.00
People Also Bought
ASUS TUF Gaming VG24VQ 23.6 inch Full HD 144Hz 1Ms, VA PANEL Curved Gaming Adjustable Monitor, With Speakers
JOD 199.00 JOD 159.00
Out Of Stock






