INTEL CORE I5 10400F // RTX 3050 8GB //16GB RAM - Custom Build
-
100 JOD+ Free delivery
-
Pick Up from Store
| Components | |
|---|---|
| Processor | INTEL CORE I5 10400F UP TO 4.3GHZ |
| Motherboard | H510M Motherboard |
| Graphics Card | Nvidia GeForce RTX 3050 8GB |
| Memory | KingSton Fury Beast 16GB (2X8) DDR4 3200MHz RGB |
| SSD | Kingston NV2 500GB M.2 NVMe PCIe 4.0GEN 4 SSD Up To 3500/2100 MB/s Read/Write |
| Power Supply | AeroCool LUX 550W 80 Plus Bronze |
| Case | AeroCool Prime ARGB ATX Mid Tower Tempered Glass Gaming Case |
| Cooling | INTEL STOCK FAN |
Call Us
Contact our PC sales team by phone. We are open Saturday - Thursday 09:00 AM - 5:00 PM and Thursday 9:00 AM - 3:00 PM.
(06) 569 2390
(+962) 79 590 9745
Email Us
Send our PC sales team an email and we will get back to you as soon as we can.
Related products
INTEL CORE i5 12400F // RTX 5060 Ti 8GB // 16GB RAM - Custom Build
JOD 869.00 JOD 859.00
INTEL CORE i5 12400F // RTX 3050 8GB // 8GB RAM DDR4 - Custom Build
JOD 589.00 JOD 559.00
AMD RYZEN 7 7800X3D // RTX 5070 Ti 16GB // 32GB RAM - PC Build
JOD 2,249.00 JOD 2,149.00
INTEL CORE i9 14900KF // RTX 5080 16GB // DDR5 32GB RAM - Custom Build
JOD 2,849.00 JOD 2,749.00
People Also Bought
ABKONCORE H250X Premium 4x120mm Fixed Spectrum Colors Fan Tempered Glass Mid Tower& Front Full Mesh Design Case
JOD 45.00 JOD 39.00
Out Of Stock
ABKONCORE T250 Premium 4x120mm IRIS Fixed Spectrum Colors Fan Tempered Glass Mid Tower Case
JOD 45.00 JOD 39.00
Out Of Stock
Out Of Stock








