Asus VivoBook 15 (2022) 15.6" FHD WVA, 12th Gen Intel Core i3-1215U, 8GB DDR4 RAM, 256GB M.2 PCIe NVMe, Intel® UHD Graphics, Silver Home & Light Use Laptop
-
100 JOD+ Free delivery
-
Pick Up from Store
| Processor | |
|---|---|
| Processor Type | Core i3 |
| Processor Generation | 12h Generation |
| Processor Family | i3-1215U |
| Processor Speed | up to 4.4GHz |
| Processor Cache | 10MB Intel® Smart Cache |
| Processor Cores | 6 (2P+4E) |
| Processor Threads | 8 Threads |
| Memory | |
| Memory Size | 8GB (1x8) |
| Memory Type | DDR4 |
| Number of Memory Slot | 1 |
| Memory Bus Speed | 3200MHz |
| Storage | |
| Storage Technology | PCIe NVMe M.2 SSD |
| Storage Capacity | 256GB |
| Graphic Chip-set | |
| Graphic Manufacturer | Intel |
| Graphic Chip-set Model | Intel® UHD Graphics for 12th Gen Intel® Processors |
| Graphic Memory Size | Shared |
| Graphic Memory Type | Integrated |
| Display | |
| Display Size | 15.6" |
| Panel Type | WVA |
| Screen Resolution | 15.6" FHD (1920x1080) Non-Touch WVA Anti-glare Display |
| Inputs & Outputs | |
| Optical Drive | None |
| Ports | 1x USB 2.0 Type-A1x USB 3.2 Gen 1 Type-C2x USB 3.2 Gen 1 Type-A1x HDMI 1.41x 3.5mm Combo Audio Jack1x DC-in |
| Audio | SonicMaster with Cortana and Alexa voice-recognition support |
| Camera | 720p HD camera With privacy shutter |
| Keyboard | Arabic Chiclet Keyboard with Num-key |
| Back-lit Keyboard | None |
| Operating System | |
| Included Operating System | Free DOS |
| Other Features | |
| Color | Silver |
| Battery Cells & Capacity | 42Whr |
| Connectivity | |
| Communications | Wi-Fi 5(802.11ac) (Dual band) 1*1Bluetooth 4.1 |
| Product Warranty | |
| Warranty | 1 Year |
Call Us
Contact our PC sales team by phone. We are open Saturday - Thursday 09:00 AM - 5:00 PM and Thursday 9:00 AM - 3:00 PM.
(06) 569 2390
(+962) 79 590 9745
Email Us
Send our PC sales team an email and we will get back to you as soon as we can.



-1200x1200-70x70.jpg)









