INTEL CORE i5 13400F // RTX 4060 Ti 8GB // 16GB RAM DDR4 - PC Build
JOD 789.00
JOD 735.00
You save JOD 54.00
- Availability:
- Out Of Stock
- Product Code:
- OS BUILD
- Brand:
- Intel
-
100 JOD+ Free delivery
-
Pick Up from Store
| Components | |
|---|---|
| Processor | INTEL CORE I5 13400F UP TO 4.6GHZ |
| Motherboard | B760M Motherboard |
| Graphics Card | Nvidia GeForce RTX 4060 Ti 8GB |
| Memory | KingSton Fury Beast 16GB (2X8) DDR4 3200MHz RGB |
| SSD | Kingston NV3 500GB M.2 NVMe PCIe 4.0 GEN 4 SSD |
| Power Supply | AeroCool LUX 650W 80 Plus Bronze |
| Case | AeroCool Dryft ARGB Stylish w/ Panoramic View ATX Mid Tower Tempered Glass |
| Cooling | Cooler Master Standard Air Cooler I70C ARGB |
Call Us
Contact our PC sales team by phone. We are open Saturday - Thursday 09:00 AM - 5:00 PM and Thursday 9:00 AM - 3:00 PM.
(06) 569 2390
(+962) 79 590 9745
Email Us
Send our PC sales team an email and we will get back to you as soon as we can.
Related products
People Also Bought
Asus ROG Strix Arion Lite M.2 NVMe SSD RGB Enclosure USB3.2 Gen 2 Type-C (10 Gbps), USB-C to C Cable, Thermal Pads Included
JOD 39.00 JOD 35.00
Out Of Stock
Kingston NV2 1TB M.2 NVMe PCIe 4.0, GEN 4 SSD Up To 3500/2100 MB/s Read/Write
JOD 55.00 JOD 39.00
Out Of Stock







