GIGABYTE GeForce RTX 4070 Ti SUPER WINDFORCE OC 16GB GDDR6X - Graphics Card
-
100 JOD+ Free delivery
-
Pick Up from Store
| Graphics Card Specifications | |
|---|---|
| Graphics Engine | GeForce RTX 4070 Ti SUPER |
| Bus Standard | PCI-E 4.0 |
| OpenGL | 4.6 |
| Video Memory | GDDR6X 16GB |
| Engine Clock | 2625 MHz (Reference card: 2610 MHz) |
| CUDA Core | 8448 |
| Memory Clock | 21 Gbps |
| Memory Interface | 256-bit |
| Interface | DisplayPort 1.4a *3 HDMI 2.1a *1 |
| Recommended PSU | 750W |
| Power Connectors | 16 pin*1 |
Call Us
Contact our PC sales team by phone. We are open Saturday - Thursday 09:00 AM - 5:00 PM and Thursday 9:00 AM - 3:00 PM.
(06) 569 2390
(+962) 79 590 9745
Email Us
Send our PC sales team an email and we will get back to you as soon as we can.
Related products
People Also Bought
ABKONCORE H250X Premium 4x120mm Fixed Spectrum Colors Fan Tempered Glass Mid Tower& Front Full Mesh Design Case
JOD 45.00 JOD 39.00
Out Of Stock
ABKONCORE L850 V1 Front RGB Spectrum Led Bar+1X Rear SP120 RGB Fan Tempered Glass Mid Tower Case w/ Led Button
JOD 35.00 JOD 30.00
Out Of Stock
ABKONCORE LP800 RGB - GAMING MOUSE PAD
JOD 15.00
Out Of Stock












