HP 200 G3 21.5 FHD , All-in-One PC Core I5 8th Gen , 4GB Ram, 1TB HDD Non Touch
-
100 JOD+ Free delivery
-
Pick Up from Store
| Processor | |
|---|---|
| Processor Type | Intel® Core I5 |
| Processor Generation | 8th Gen |
| Processor Family | i5-8250U |
| Processor Speed | Processor Base Frequency1.60 GHzMax Turbo Frequency3.40 GHz |
| Processor Cache | 6MB Cache |
| Processor Cores | 4 Cores |
| Processor Threads | 8 Threads |
| Memory | |
| Memory Size | 4GB |
| Memory Type | DDR4 |
| Number of Memory Slot | 1 Slot Free |
| Memory Bus Speed | 2133MHz |
| Storage | |
| Storage Technology | HDD |
| Storage Capacity | 1000GB |
| Storage Speed | 7200RPM |
| Graphic Chip-set | |
| Graphic Manufacturer | Intel |
| Graphic Chip-set Model | Intel® UHD Graphics 630 |
| Graphic Memory Size | Shared Memory |
| Graphic Memory Type | Dedicated Memory |
| Inputs & Outputs | |
| Optical Drive | Yes |
| Ports | 1 x HDMI-out; 1 x headphone/microphone combo1 x power connector; 1 x RJ-452 x USB 2.0; 2 x USB 3.1 Gen 1 |
| Connectivity | |
| Communications | LAN Integrated Realtek RTL8111HSH-CG GbEWLAN Realtek RTL8821CE-CG 802.11a/b/g/n/ac (1x1) M.2 PCIe® |
| Product Warranty | |
| Warranty | 1 Year warranty |
Call Us
Contact our PC sales team by phone. We are open Saturday - Thursday 09:00 AM - 5:00 PM and Thursday 9:00 AM - 3:00 PM.
(06) 569 2390
(+962) 79 590 9745
Email Us
Send our PC sales team an email and we will get back to you as soon as we can.
Related products
People Also Bought
ABKONCORE H450X Fixed Spectrum Colors Front 3X 140mm Fan &120mm Rear Fixed Spectrum Fan Tempered Glass Case
JOD 55.00 JOD 49.00
Out Of Stock
AMD RYZEN 9 5900X Up to 4.8 GHz 12 Core 24 thread AM4 Processor
JOD 389.00 JOD 339.00
Out Of Stock
AMD RYZEN 9 7900X Up To 5.6GHz 12 Cores 24 Threads 64MB Cache AM5 CPU Processor
JOD 449.00 JOD 389.00
Out Of Stock
Out Of Stock
AMD Ryzen™ 5 3500X 6-Cores 6 Threads Up to 4.1GHz CPU Processor
JOD 79.00 JOD 69.00
Out Of Stock









