Dell Latitude 5300 Intel® Core™ i5-8365U 13.3" Business Laptop
JOD 649.00
JOD 489.00
You save JOD 160.00
- Availability:
- Out Of Stock
- Product Code:
- latitude 5300
- Brand:
- Dell
-
100 JOD+ Free delivery
-
Pick Up from Store
| Processor | |
|---|---|
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Generation | 8th Generation |
| Processor Family | I5-8365U |
| Processor Cache | 6MB Cache |
| Processor Cores | 4 Cores |
| Processor Threads | 8 Threads |
| Memory | |
| Memory Size | 8GB |
| Memory Type | DDR4 |
| Storage | |
| Storage Technology | M.2 256GB PCIe NVMe |
| Graphic Chip-set | |
| Graphic Chip-set Model | Intel UHD 620 Graphics |
| Graphic Memory Size | shared |
| Display | |
| Display Size | 13.3" FHD WVA NON TOUCH |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 FHD |
| Operating System | |
| Included Operating System | Windows 10 Home 64bit English |
| Other Features | |
| Color | Black |
| Battery Cells & Capacity | 4 Cell 60Whr Long Life Battery |
| Product Warranty | |
| Warranty | 1 Year warranty |
Call Us
Contact our PC sales team by phone. We are open Saturday - Thursday 09:00 AM - 5:00 PM and Thursday 9:00 AM - 3:00 PM.
(06) 569 2390
(+962) 79 590 9745
Email Us
Send our PC sales team an email and we will get back to you as soon as we can.






