Dell Pro Tower QCT1250, Mini Tower Business Desktop, Intel Core Ultra 5 235 Processor , 8GB DDR5 Memory, 512GB M.2 PCIe NVME SSD w/ Speaker & 180W Bronze PSU
-
100 JOD+ Free delivery
-
Pick Up from Store
| Processor | |
|---|---|
| Processor Type | intel Core Ultra |
| Processor Generation | Ultra 5 |
| Processor Family | 235 |
| Processor Speed | Up To 5GHz |
| Processor Cache | 24MB |
| Processor Cores | 14 (6P+8E) |
| Processor Threads | 14 Threads |
| Memory | |
| Memory Size | 1 X 8GB |
| Memory Type | DDR5 |
| Number of Memory Slot | 2 |
| Memory Bus Speed | 5600MHz |
| Storage | |
| Storage Technology | M.2 PCIe NVMe SSD |
| Storage Capacity | 512GB |
| Graphic Chip-set | |
| Graphic Manufacturer | Intel |
| Graphic Chip-set Model | Intel® Graphics |
| Graphic Memory Size | Shared Memory |
| Graphic Memory Type | Dedicated Memory |
| Inputs & Outputs | |
| Optical Drive | No |
| Ports | Front:
2 USB 2.0 (480 Mbps) ports 1 USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) Type-C® port 1 USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) port 1 global headset jack Rear: 2 USB 2.0 (480 Mbps) with SmartPower On ports 2 USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) ports 1 RJ45 (1 Gbps) Ethernet port 1 HDMI 2.1 (TMDS) port 1 DisplayPort™ 1.4a (HBR2) port |
| Operating System | |
| Included Operating System | Free DOS |
| Connectivity | |
| Communications | RJ-45 Ethernet 10/100/1000 Mbps |
| Accessories | (Dell USB Keyboard + Wired Optical Mouse) Combo |
| Product Warranty | |
| Warranty | 1 Year |
Call Us
Contact our PC sales team by phone. We are open Saturday - Thursday 09:00 AM - 5:00 PM and Thursday 9:00 AM - 3:00 PM.
(06) 569 2390
(+962) 79 590 9745
Email Us
Send our PC sales team an email and we will get back to you as soon as we can.
Related products
People Also Bought
ABKONCORE H450X Fixed Spectrum Colors Front 3X 140mm Fan &120mm Rear Fixed Spectrum Fan Tempered Glass Case
JOD 55.00 JOD 49.00
Out Of Stock
Cooler Master MWE 750 750w 80 PLUS White 80+ certification Power Supply
JOD 75.00 JOD 65.00
Out Of Stock
Out Of Stock










