HP OmniDesk Desktop PC (M02-0234) AMD Ryzen 7 8700G, AMD Radeon 780M iGPU, 16GB DDR5 Memory, 1TB M.2 PCIe NVME SSD GEN 4, Windows 11 Home w/ 280W 80 Plus Platinum Power Supply
-
100 JOD+ Free delivery
-
Pick Up from Store
| Processor | |
|---|---|
| Processor Type | AMD |
| Processor Generation | RYZEN 7 |
| Processor Family | 8700G |
| Processor Speed | Up to 5.1GHz |
| Processor Cache | 16MB |
| Processor Cores | 8 |
| Processor Threads | 16 |
| Memory | |
| Memory Size | 1X16GB |
| Memory Type | DDR5 |
| Number of Memory Slot | 2 |
| Memory Bus Speed | 5200MHz |
| Storage | |
| Storage Technology | M.2 PCIe NVMe SSD Gen 4 |
| Storage Capacity | 1TB |
| Graphic Chip-set | |
| Graphic Manufacturer | AMD |
| Graphic Chip-set Model | AMD Radeon 780M |
| Graphic Memory Size | Shared Memory |
| Graphic Memory Type | Integrated Memory |
| Inputs & Outputs | |
| Optical Drive | None |
| Ports | 1 USB Type-C® 10Gbps signaling rate; 1 USB Type-C® 5Gbps signaling rate; 2 USB Type-A 10Gbps signaling rate; 2 USB Type-A 5Gbps signaling rate; 1 headphone/microphone combo |
| Audio | 5.1 surround sound |
| Operating System | |
| Included Operating System | Windows 11 Home |
| Connectivity | |
| Communications | Integrated 10/100/1000 GbE LAN
Realtek Wi-Fi 6 RTL8852BE-VT 802.11a/b/g/n/ax (2x2) and Bluetooth® 5.4 wireless card |
| Accessories | HP 710 Black Wireless Keyboard and Mouse Combo |
| Product Warranty | |
| Warranty | 1 Year |
| Motherboard Specifications | |
| Chipset | AMD B650 |
Call Us
Contact our PC sales team by phone. We are open Saturday - Thursday 09:00 AM - 5:00 PM and Thursday 9:00 AM - 3:00 PM.
(06) 569 2390
(+962) 79 590 9745
Email Us
Send our PC sales team an email and we will get back to you as soon as we can.
Related products
People Also Bought
Out Of Stock
ABKONCORE H250X Premium 4x120mm Fixed Spectrum Colors Fan Tempered Glass Mid Tower& Front Full Mesh Design Case
JOD 45.00 JOD 39.00
Out Of Stock
ABKONCORE H450X Fixed Spectrum Colors Front 3X 140mm Fan &120mm Rear Fixed Spectrum Fan Tempered Glass Case
JOD 55.00 JOD 49.00
Out Of Stock
ABKONCORE K595 Rainbow RGB LED Backlit Splash-Proof Mechanical Gaming Keyboard-Blue Switches
JOD 29.00 JOD 20.00
Out Of Stock











