Dell Vostro 15 3520 15.6" FHD WVA @120Hz, 12th Gen Intel Core i3- 1215U, 4GB RAM DDR4, M.2 256GB PCIe NVMe, Intel UHD Graphics, Carbon Black Business Laptop
-
100 JOD+ Free delivery
-
Pick Up from Store
| Processor | |
|---|---|
| Processor Type | Core i3 |
| Processor Generation | 12h Generation |
| Processor Family | i3-1215U |
| Processor Speed | up to 4.4GHz |
| Processor Cache | 10MB |
| Processor Cores | 6 (2P+4E) |
| Processor Threads | 8 Threads |
| Memory | |
| Memory Size | 4GB (1x4) |
| Memory Type | DDR4 |
| Number of Memory Slot | 2 |
| Memory Bus Speed | 2666 |
| Storage | |
| Storage Technology | PCIe NVMe M.2 SSD |
| Storage Capacity | 256GB |
| Graphic Chip-set | |
| Graphic Manufacturer | Intel |
| Graphic Chip-set Model | Intel® UHD Graphics |
| Graphic Memory Size | Shared |
| Graphic Memory Type | Integrated |
| Display | |
| Display Size | 15.6" |
| Panel Type | WVA |
| Screen Resolution | 15.6 inch FHD (1920 x 1080) 120Hz 250 nits WVA Anti- Glare L ED Backlit Narrow Border Display |
| Inputs & Outputs | |
| Optical Drive | None |
| Ports | 2 USB 3.2 Gen 1 port 1 USB 2.0 port 1 headset (headphone and microphone combo) port 1 HDMI 1.4 port HDMI 1.4 (Maximum resolution supported over HDMI is 1920x1080 @60Hz. No 4K/2K output) 1 RJ45 Ethernet port (flip-down) |
| Audio | Stereo speakers 2 W x 2 = 4 W total |
| Camera | 720p at 30 fps HD camera Single integrated microphone |
| Keyboard | Arabic Non Backlit Keyboard |
| Back-lit Keyboard | No |
| Operating System | |
| Included Operating System | Free DOS |
| Other Features | |
| Color | Carbon Black |
| Battery Cells & Capacity | 3-Cell Battery 41WHr (Integra ted) |
| Connectivity | |
| Communications | Intel(R) Wi-Fi 6 AX201 2x2 8 02.11ax Bluetooth(R) wireless card |
| Product Warranty | |
| Warranty | 1 Year |
Call Us
Contact our PC sales team by phone. We are open Saturday - Thursday 09:00 AM - 5:00 PM and Thursday 9:00 AM - 3:00 PM.
(06) 569 2390
(+962) 79 590 9745
Email Us
Send our PC sales team an email and we will get back to you as soon as we can.











