INTEL CORE i7 12700 // AMD RX 7700 XT 12GB // 16GB RAM DDR4 - Custom PC
-
100 JOD+ Free delivery
-
Pick Up from Store
| Components | |
|---|---|
| Processor | INTEL CORE I7 12700 |
| Motherboard | B760M Motherboard |
| Graphics Card | GIGABYTE AMD Radeon RX 7700 XT GAMING OC 12GB GDDR6 |
| Memory | KingSton Fury Beast 16GB (2X8) DDR4 3200MHz RGB |
| SSD | Kingston NV2 500GB M.2 NVMe PCIe 4.0 GEN 4 SSD Up To 3500/2100 MB/s Read/Write |
| Power Supply | AeroCool LUX 750W 80 Plus Bronze |
| Case | DeepCool Matrexx 50 Black Case ATX with 4 ARGB Fans |
| Cooling | Cooler Master HYPER 212 LED TURBO ARGB CPU Air Cooler |
Call Us
Contact our PC sales team by phone. We are open Saturday - Thursday 09:00 AM - 5:00 PM and Thursday 9:00 AM - 3:00 PM.
(06) 569 2390
(+962) 79 590 9745
Email Us
Send our PC sales team an email and we will get back to you as soon as we can.
Related products
People Also Bought
ABKONCORE C550M 4X120mm RGB Spectrum Fan Tempered Glass Mini Tower & Front Full Mesh Design Case W/ Led Button
JOD 45.00 JOD 39.00
Out Of Stock
ABKONCORE H250X Premium 4x120mm Fixed Spectrum Colors Fan Tempered Glass Mid Tower& Front Full Mesh Design Case
JOD 45.00 JOD 39.00
Out Of Stock
ABKONCORE T250 Premium 4x120mm IRIS Fixed Spectrum Colors Fan Tempered Glass Mid Tower Case
JOD 45.00 JOD 39.00
Out Of Stock
AMD Ryzen™ 5 3500X 6-Cores 6 Threads Up to 4.1GHz CPU Processor
JOD 79.00 JOD 69.00
Out Of Stock








