GIGABYTE GeForce RTX 4070 Ti SUPER GAMING OC 16GB GDDR6X - Graphics Card
JOD 749.00
JOD 729.00
You save JOD 20.00
- Availability:
- Out Of Stock
- Product Code:
- GV-N407TSGAMING OC-16GD
- Brand:
- Gigabyte
-
100 JOD+ Free delivery
-
Pick Up from Store
| Graphics Card Specifications | |
|---|---|
| Graphics Engine | GeForce RTX 4070 Ti SUPER |
| Bus Standard | PCI-E 4.0 |
| OpenGL | 4.6 |
| Video Memory | GDDR6X 16GB |
| Engine Clock | 2655 MHz (Reference card: 2610 MHz) |
| CUDA Core | 8448 |
| Memory Clock | 21 Gbps |
| Memory Interface | 256-bit |
| Interface | DisplayPort 1.4a *3 HDMI 2.1a *1 |
| Recommended PSU | 750W |
| Power Connectors | 16 pin*1 |
Call Us
Contact our PC sales team by phone. We are open Saturday - Thursday 09:00 AM - 5:00 PM and Thursday 9:00 AM - 3:00 PM.
(06) 569 2390
(+962) 79 590 9745
Email Us
Send our PC sales team an email and we will get back to you as soon as we can.
Related products
People Also Bought
CORSAIR VENGEANCE RGB 32GB (2x16GB) DDR5 RAM 6600MT/s CL38 Memory Kit — Black
JOD 129.00 JOD 125.00
Out Of Stock












