GIGABYTE GeForce GTX 1660 OC 6G GDDR5 WINDFORCE 2X - Graphics Card
JOD 339.00
JOD 225.00
You save JOD 114.00
- Availability:
- Out Of Stock
- Product Code:
- GV-N1660OC-6GD
- Brand:
- Gigabyte
-
100 JOD+ Free delivery
-
Pick Up from Store
| Graphics Card Specifications | |
|---|---|
| Graphics Engine | GeForce® GTX 1660 |
| Bus Standard | 192 bit |
| OpenGL | 4.6 |
| Video Memory | GDDR5 6GB |
| Engine Clock | 1830 MHz (Reference Card: 1785 MHz) |
| CUDA Core | 1408 |
| Memory Clock | 8002 MHz |
| Memory Interface | 128 bit |
| Resolution | 7680x4320@60Hz |
| Interface | DisplayPort 1.4 *3HDMI 2.0b *1 |
| Warranty | 1 Year warranty |
Call Us
Contact our PC sales team by phone. We are open Saturday - Thursday 09:00 AM - 5:00 PM and Thursday 9:00 AM - 3:00 PM.
(06) 569 2390
(+962) 79 590 9745
Email Us
Send our PC sales team an email and we will get back to you as soon as we can.
Related products
People Also Bought
AMD Ryzen™ 5 3600 6-Cores Up to 4.2GHz
JOD 169.00
Out Of Stock
ASROCK Z390 Pro4 Dual M.2 ATX Motherboard LGA1151
JOD 119.00 JOD 99.00
Out Of Stock
Cooler Master MasterAir MA410P TUF Gaming Edition RGB CPU air Cooler
JOD 45.00 JOD 40.00
Out Of Stock
COOLER MASTER MASTERBOX MB320L ARGB Gaming Case
JOD 55.00 JOD 45.00
Out Of Stock











