Gigabyte GeForce RTX 2080Ti Windforce 11G
JOD 1,099.00
JOD 999.00
You save JOD 100.00
- Availability:
- Out Of Stock
- Product Code:
- GeForce RTX™ 2080 Ti WF3
- Brand:
- Gigabyte
-
100 JOD+ Free delivery
-
Pick Up from Store
| Graphics Card Specifications | |
|---|---|
| Graphics Engine | NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti |
| Bus Standard | PCI Express 3.0 |
| OpenGL | OpenGL 4.5 |
| Video Memory | GDDR6 11GB |
| Engine Clock | 1545 MHz |
| CUDA Core | 4352 |
| Memory Clock | 14000 MHz |
| Memory Interface | 352-bit |
| Resolution | 7680x4320@60Hz |
| Interface | DisplayPort 1.4 *3HDMI 2.0b *3USB Type-CTM(support VirtualLinkTM) *1 |
| Warranty | 1 Year warranty |
Call Us
Contact our PC sales team by phone. We are open Saturday - Thursday 09:00 AM - 5:00 PM and Thursday 9:00 AM - 3:00 PM.
(06) 569 2390
(+962) 79 590 9745
Email Us
Send our PC sales team an email and we will get back to you as soon as we can.
Related products
People Also Bought
Asus rog strix GeForce GTX 1650 Advanced Edition 4GB GDDR5
JOD 189.00 JOD 179.00
Out Of Stock
Cooler Master MASTERLIQUID ML240R RGB CPU Liquid Cooler
JOD 125.00 JOD 99.00
Out Of Stock
Out Of Stock








