GIGABYTE GeForce RTX 3060 WINDFORCE OC 12GB GDDR6 - Graphics Card
-
100 JOD+ Free delivery
-
Pick Up from Store
| Graphics Card Specifications | |
|---|---|
| Graphics Engine | GeForce RTX 3060 |
| OpenGL | OpenGL 4.6 |
| Video Memory | GDDR6 12GB |
| Engine Clock | 1792 MHz (Reference Card: 1777 MHz) |
| CUDA Core | 3584 |
| Memory Clock | 15000 MHz |
| Memory Interface | 192 bit |
| Resolution | 7680x4320@60Hz |
| Interface | DisplayPort 1.4a *2HDMI 2.1 *2 |
| Warranty | 1 Year |
Call Us
Contact our PC sales team by phone. We are open Saturday - Thursday 09:00 AM - 5:00 PM and Thursday 9:00 AM - 3:00 PM.
(06) 569 2390
(+962) 79 590 9745
Email Us
Send our PC sales team an email and we will get back to you as soon as we can.
Related products
People Also Bought
ABKONCORE LP800 RGB - GAMING MOUSE PAD
JOD 15.00
Out Of Stock
ABKONCORE T250 Premium 4x120mm IRIS Fixed Spectrum Colors Fan Tempered Glass Mid Tower Case
JOD 45.00 JOD 39.00
Out Of Stock












