Gigabyte GeForce RTX™ 3090 VISION OC 24GB GDDR6X
-
100 JOD+ Free delivery
-
Pick Up from Store
| Graphics Card Specifications | |
|---|---|
| Graphics Engine | GeForce RTX™ 3090 |
| Bus Standard | PCI-E 4.0 x 16 |
| OpenGL | 4.6 |
| Video Memory | GDDR6X 24GB |
| Engine Clock | Core Clock 1755 MHz (Reference card is 1695 MHz) |
| CUDA Core | 10496 |
| Memory Clock | Memory Clock 19500 MHz |
| Memory Interface | 384 bit |
Call Us
Contact our PC sales team by phone. We are open Saturday - Thursday 09:00 AM - 5:00 PM and Thursday 9:00 AM - 3:00 PM.
(06) 569 2390
(+962) 79 590 9745
Email Us
Send our PC sales team an email and we will get back to you as soon as we can.
Related products
People Also Bought
Out Of Stock
COOLER MASTER MASTERCASE H100 Mini ITX Gaming Case
JOD 55.00 JOD 49.00
Out Of Stock
HYPER-X Fury 8GB RGB DDR4 3000MHz Black Desktop Memory
JOD 40.00 JOD 35.00
Out Of Stock
Out Of Stock
Kingston A400 SSD 120GB SATA 3 2.5Inch
JOD 20.00 JOD 14.00
Out Of Stock











