GIGABYTE GeForce RTX 4060 Ti GAMING OC 16GB GDDR6 - Graphics Card
-
100 JOD+ Free delivery
-
Pick Up from Store
| Graphics Card Specifications | |
|---|---|
| Graphics Engine | GeForce RTX 4060 Ti |
| Bus Standard | PCI-E 4.0 |
| OpenGL | 4.6 |
| Video Memory | GDDR6 16GB |
| Engine Clock | 2595 MHz (Reference card: 2535 MHz) |
| CUDA Core | 4352 |
| Memory Clock | 18 Gbps |
| Memory Interface | 128-bit |
| Interface | DisplayPort 1.4a*2HDMI 2.1a*2 |
| Recommended PSU | 500W |
| Power Connectors | 8 pin*1 |
Call Us
Contact our PC sales team by phone. We are open Saturday - Thursday 09:00 AM - 5:00 PM and Thursday 9:00 AM - 3:00 PM.
(06) 569 2390
(+962) 79 590 9745
Email Us
Send our PC sales team an email and we will get back to you as soon as we can.
Related products
People Also Bought
ABKONCORE H250X Premium 4x120mm Fixed Spectrum Colors Fan Tempered Glass Mid Tower& Front Full Mesh Design Case
JOD 45.00 JOD 39.00
Out Of Stock
Out Of Stock
Out Of Stock












