GIGABYTE GeForce RTX 4070 SUPER AERO OC 12GB GDDR6X - Graphics Card
JOD 649.00
JOD 619.00
You save JOD 30.00
- Availability:
- Out Of Stock
- Product Code:
- GV-N407SAERO OC-12GD
- Brand:
- Gigabyte
-
100 JOD+ Free delivery
-
Pick Up from Store
| Graphics Card Specifications | |
|---|---|
| Graphics Engine | GeForce RTX 4070 SUPER |
| Bus Standard | PCI-E 4.0 |
| OpenGL | 4.6 |
| Video Memory | GDDR6X 12GB |
| Engine Clock | 2565 MHz (Reference card: 2475 MHz) |
| CUDA Core | 7168 |
| Memory Clock | 21 Gbps |
| Memory Interface | 192 bit |
| Interface | DisplayPort 1.4a *3 HDMI 2.1a *1 |
| Recommended PSU | 700W |
| Power Connectors | 16-pin x 1 |
Call Us
Contact our PC sales team by phone. We are open Saturday - Thursday 09:00 AM - 5:00 PM and Thursday 9:00 AM - 3:00 PM.
(06) 569 2390
(+962) 79 590 9745
Email Us
Send our PC sales team an email and we will get back to you as soon as we can.
Related products
People Also Bought
ABKONCORE C550M 4X120mm RGB Spectrum Fan Tempered Glass Mini Tower & Front Full Mesh Design Case W/ Led Button
JOD 45.00 JOD 39.00
Out Of Stock
ABKONCORE H250X Premium 4x120mm Fixed Spectrum Colors Fan Tempered Glass Mid Tower& Front Full Mesh Design Case
JOD 45.00 JOD 39.00
Out Of Stock
ABKONCORE T250 Premium 4x120mm IRIS Fixed Spectrum Colors Fan Tempered Glass Mid Tower Case
JOD 45.00 JOD 39.00
Out Of Stock
AMD Ryzen™ 5 3500X 6-Cores 6 Threads Up to 4.1GHz CPU Processor
JOD 79.00 JOD 69.00
Out Of Stock











