GIGABYTE NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti D5 4G - Graphics Card
-
100 JOD+ Free delivery
-
Pick Up from Store
| Graphics Card Specifications | |
|---|---|
| Graphics Engine | GeForce® GTX 1050 Ti |
| Bus Standard | PCI-E 3.0 x 16 |
| OpenGL | 4.5 |
| Video Memory | GDDR5 4GB |
| Engine Clock | Boost: 1430 MHz / Base: 1316 MHz in OC modeBoost: 1392 MHz / Base: 1290 MHz in Gaming mode |
| CUDA Core | 768 |
| Memory Clock | 7008MHz |
| Memory Interface | 128 bit |
| Resolution | 7680x4320 |
| Interface | Dual-link DVI-D *1HDMI-2.0b*1 (Max Resolution: 4096x2160 @60 Hz)Display Port-1.4 *1 (Max Resolution: 7680x4320 @60 Hz) |
| Maximum Display Support | 3 |
| NVlink/ Crossfire Support | No |
| Recommended PSU | 300W |
| Warranty | 1 Year |
Call Us
Contact our PC sales team by phone. We are open Saturday - Thursday 09:00 AM - 5:00 PM and Thursday 9:00 AM - 3:00 PM.
(06) 569 2390
(+962) 79 590 9745
Email Us
Send our PC sales team an email and we will get back to you as soon as we can.
Related products
People Also Bought
ASUS GeForce® GT 710 GDDR5 2GB
JOD 59.00
Out Of Stock
GIGABYTE B450 AORUS Elite V2 M.2 RGB FUSION MOTHERBOARD
JOD 99.00 JOD 95.00
Out Of Stock
Kingston A400 120GB SATA SSD M.2
JOD 20.00 JOD 13.00
Out Of Stock
Mercury Power Supply 650W
JOD 45.00 JOD 40.00
Out Of Stock

-70x70.jpg)









