Gigabyte AORUS GeForce RTX™ 2080 Ti XTREME 11G
-
100 JOD+ Free delivery
-
Pick Up from Store
| Graphics Card Specifications | |
|---|---|
| Graphics Engine | NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti |
| Bus Standard | PCI Express 3.0 |
| OpenGL | OpenGL 4.5 |
| Video Memory | GDDR6 11GB |
| Engine Clock | 1770 MHz (Reference Card: 1545 MHz) |
| CUDA Core | 4352 |
| Memory Clock | 14140 MHz |
| Memory Interface | 352-bit |
| Resolution | 7680x4320@60Hz |
| Interface | DisplayPort 1.4 *3HDMI 2.0b *3USB Type-CTM(support VirtualLinkTM) *1 |
| Warranty | 1 Year warranty |
Call Us
Contact our PC sales team by phone. We are open Saturday - Thursday 09:00 AM - 5:00 PM and Thursday 9:00 AM - 3:00 PM.
(06) 569 2390
(+962) 79 590 9745
Email Us
Send our PC sales team an email and we will get back to you as soon as we can.
Related products
People Also Bought
AMD Ryzen™ 5 3600 6-Cores Up to 4.2GHz
JOD 169.00
Out Of Stock
ASUS TUF GAMING B450-PLUS ATX Gaming Motherboard with Aura Sync RGB LED lighting
JOD 99.00 JOD 95.00
Out Of Stock










